Dzień Ojca

Static overlay

Dzień Ojca

Tata to Twój bohater? 
Uczcij Dzień Ojca i wpłać darowiznę na działania medyczne Lekarzy bez Granic. Pomóż nam docierać z pomocą wszędzie tam, gdzie potrzeby są najpilniejsze. Dzięki Tobie możemy wspierać rodziców oraz opiekunów w walce o zdrowie i życie swoich dzieci. 

Wpłać darowiznę – świętuj Dzień Ojca

50 zł

Lekarze bez granic wpłać darowiznę
Zdjęcie: Isabel Corthier

to na przykład koszt zakupu pięciu opakowań mleka terapeutycznego dla niedożywionych dzieci

100 zł

Zdjęcie: Pierre-Yves Bernard/MSF

ta kwota pozwala na przykład na zakup dwóch masek anestezjologicznych dla wcześniaków i noworodków 

200 zł

Rommy to pierwsze dziecko, które przyszło na świat w szpitalu Lekarzy bez Granic w Tacloban. Filipiny, 2013
Zdjęcie: Yann Libessart/MSF

to na przykład jeden resuscytator ratowniczy dla noworodków i małych dzieci (takiego sprzętu używamy m.in. w Ukrainie) 

Jesteśmy niezależni dzięki wsparciu osób takich jak Ty

To dzięki darczyńcom możemy nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Ponad 90% naszego finansowania to wpłaty od osób indywidualnych. Dzięki temu wsparciu możemy nieść jakościową, profesjonalną pomoc medyczną wszędzie tam, gdzie potrzeby są najpilniejsze, także wtedy, gdy skończy się zainteresowanie mediów.


Poznaj historie ojców z całego świata i dowiedz się więcej o działaniach Lekarzy bez Granic 

Palestyna

Mohammed Aboud, tata czwórki dzieci, jest w szpitalu Al-Awda w Gazie ze swoją córką, 4-letnią Halą. Jej prawa stopa została zmiażdżona w wypadku. Dziewczynka musi przejść kilka operacji, żeby chirurdzy byli w stanie uratować jej stopę. Lekarze bez Granic prowadzą tu oddział rekonstrukcji kończyn. Przed operacją dziewczynka prosi tatę, żeby potrzymał ją na rękach. 


– Mam sklep, ale teraz nie mogę go prowadzić, zdrowie mojej córki jest ważniejsze – mówi Mohammed.

Zdjęcie: Virginie Nguyen Hoang

Jemen

Świeżo upieczony tata Wael Abdul Jabbar Mahyub trzyma na rękach swoje córki, bliźniaczki Hebę i Malath. Dziewczynki przebywają na oddziale dziecięcym w szpitalu Al Jamhouri w Taiz, w Jemenie, który Lekarze bez Granic wspierają od 2015 roku.  

Jemen, 2021
Zdjęcie: Nasir Ghafoor/MSF

Sudan Południowy

5-letni Anyar został ukąszony przez jadowitego węża. Jego tata przez 12 godzin podróżował z synem do szpitala Agok, w regionie Abyei w Sudanie Południowym, żeby chłopiec otrzymał niezbędną pomoc. Po dotarciu do szpitala noga Anyara była napuchnięta i jego stan zagrażał życiu. Chłopcem zajęli się nasi chirurdzy, którzy wykonali nacięcie na nodze, żeby zmniejszyć ucisk na nerwy i usprawnić krążenie krwi. Po zabiegu Anyar musiał rozpocząć rehabilitacje. Po ponad miesiącu zabiegów i ćwiczeń był wreszcie w stanie chodzić o własnych siłach.  

Anyar podczas sesji rehabilitacyjnej. Zdjęcie: MSF/Damaris Giuliana

Afganistan

Bismillah i jego córka Naiiba przyszli do kliniki prowadzonej przez Lekarzy bez Granic na obrzeżach miasta Herat w Afganistanie. Klinika zapewnia opiekę medyczną ludziom mieszkającym na zachodzie kraju, w dużej mierze osobom wewnętrznie przesiedlonym na skutek suszy i konfliktu. Codziennie przyjmowanych jest około 200 pacjentów. Wśród dzieci najpowszechniejsze problemy to niedożywienie, ostre infekcje dróg oddechowych zimą i biegunki latem. 

Zdjęcie: Andrew Quilty
Zdjęcia: Andrew Quilty

Burkina Faso

Mały Elisé Sawadogo ma pięć miesięcy. Kilka dni temu trafił z powodu astmy na oddział pediatryczny Lekarzy bez Granic w szpitalu Kongoussi w Burkina Faso. Dziecko otrzymuje tlen.


– Syn ma się coraz lepiej, mam nadzieję, że za kilka dni nas wypiszą – mówi jego tata. – Jesteśmy wdzięczni za darmową pomoc medyczną w tym szpitalu, inaczej byłoby nam bardzo ciężko – dodaje.

Zdjęcie: MSF/Mario Fawaz
Zdjęcia: MSF/Mario Fawaz