Praca z misją, Paula, pracownica Lekarzy bez Granic
© Tom Barnes
Praca z misją, Paula, pracownica Lekarzy bez Granic

Oferta pracy: Specjalistka/ specjalista ds. komunikacji

Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières, MSF) to niezależna, międzynarodowa organizacja humanitarna, działająca w ponad 70 krajach na całym świecie. Niesiemy pomoc medyczną najbardziej potrzebującym: od ofiar wojny w Jemenie, przez osoby wewnętrznie przesiedlone w Sudanie Południowym, po pacjentów chorych na gruźlicę w Azji Środkowej. Jesteśmy organizacją bezstronna, niezależną i neutralną. 

Biuro Lekarzy bez Granic w Polsce wspiera działania organizacji na świecie. Robimy to pozyskując fundusze, informując o kryzysach humanitarnych oraz docierając do osób zainteresowanych pracą w międzynarodowych projektach organizacji. 

Szukamy osoby, która wesprze dwuosobowy obecnie zespół komunikacji, pomoże nam docierać do szerokiej publiczności i specyficznych interesariuszy z informacjami o sytuacji humanitarnej na świecie, działaniach Lekarzy bez Granic i możliwościach wspierania organizacji. W szczególności wesprze nas w prowadzeniu relacji z mediami oraz własnych kanałów – strony internetowej i kanałów społecznościowych

Podstawowe informacje


Stanowisko:

Specjalistka/Specjalista ds. komunikacji 

Lokalizacja:

Biuro Fundacji w Warszawie, Sapieżyńska 10a; model hybrydowy, min. dwa dni w tygodniu pracy w biurze. 

Wymiar pracy:

Pełny etat. Umowa o pracę na czas określony, po trzymiesięcznym okresie próbnym  

Pensja:

Pomiędzy 7738 PLN a 9791 PLN brutto/miesiąc. Wynagrodzenie jest kalkulowane na podstawie wcześniejszego doświadczenia zawodowego i nie podlega negocjacjom. 

Oferujemy:

Pracę w organizacji humanitarnej z ponad 50 letnią historią, dającą satysfakcję i poczucie sensu  

Przyjazną kulturę organizacyjną i wysokie standardy pracy i zatrudnienia 

Biuro w dogodnej lokalizacji w Warszawie (Śródmieście

Główne zadania:

Prowadzenie relacji z mediami, przy wsparciu zespołu komunikacji, w tym: 

Lokalizacja materiałów komunikacyjnych, w tym tłumaczenie z języka angielskiego 

Tworzenie materiałów komunikacyjnych (informacji prasowych, Q&A, fact sheets) 

Budowanie relacji z dziennikarzami i rozwój bazy kontaktów 

Współprowadzenie kanałów społecznościowych, przygotowywanie postów, moderacja 

Wspieranie prowadzenia kanałów własnych (newsletter, strona www) 

Okazjonalnie wsparcie organizacji wydarzeń specjalnych, przy wsparciu zespołu komunikacji 

Monitorowanie i raportowanie efektów działań komunikacyjnych 


Profil:

Zrozumienie i akceptacja zasad i wartości humanitarnych  

Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego: w komunikacji, w agencji PR i/lub dziale komunikacji organizacji lub firmy lub doświadczenie dziennikarskie 

Doświadczenie w prowadzeniu kanałów społecznościowych 

Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, gotowość do kontaktów z dziennikarzami i dziennikarkami 

Doskonała znajomość języka polskiego, „lekkie pióro” 

Znajomość języka angielskiego na poziomie C1  

Gotowość do nauki 

Umiejętność pracy w zespole i wysoka kultura osobista  

Mile widziane zainteresowanie tematami społecznymi, międzynarodowymi i humanitarnymi 

Aplikacja

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do przesłania CV (w języku polskim). Jeśli chcesz dołączyć list motywacyjny, w którym bliżej przedstawisz kwalifikacje do ubiegania się o tę pracę – chętnie je przeczytamy. 

Prosimy nie zamieszczać zdjęcia w CV. 

Prosimy o składanie aplikacji do 4 grudnia 2022 r. na adres email praca@warsaw.msf.org.

Prosimy o skopiowanie i umieszczenie w CV klauzuli zgody:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w kwestionariuszu osobowym, zwanym CV, dla potrzeb aktualnej i przyszłych rekrutacji. 

Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy:

Twoje dane osobowe wskazane w Kodeksie pracy lub w innych ustawach szczegółowych, przetwarzamy w oparciu o przepisy prawa i ich podanie jest konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Pozostałe dane osobowe (np. wizerunek, zainteresowania) przetwarzamy na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyraziłaś/eś wysyłając nam swoje zgłoszenie rekrutacyjne i  nie podanie ich nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji. Masz prawo dostępu do swoich danych, w tym uzyskania ich kopii, sprostowania danych, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia podanych danych (na których przetwarzanie wyraziłaś/eś zgodę) do innego administratora danych. Masz także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji przez okres 18 miesięcy.  Do Twoich danych osobowych mogą mieć dostęp dostawcy usługi publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcy systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcy usług IT takich jak hosting oraz dostawcy systemów informatycznych. Nie przekazujemy Twoich danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy. W razie pytań możesz się z nami skontaktować z naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem: iod@warsaw.msf.org. W każdym czasie możesz cofnąć zgodę, kontaktując się z nami pod adresem  iod@warsaw.msf.org 

Oferty pracy

Centrum recepcyjne dla małoletnich osób migranckich podróżujących bez opieki współprowadzone przez Lekarzy bez Granic w Paryżu. Francja, 2017.

Oferta pracy: Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. fundraisingu i relacji z kluczowymi darczyńcami 

Więcej