
Etiopia
W Etiopii mierzymy się ze skutkami konfliktów zbrojnych, przesiedleń, suszy, epidemii i braku bezpieczeństwa żywnościowego.
W regionie Gambeli, stolicy Regionu Ludów Gambeli, zapewniamy podstawową opiekę zdrowotną uchodźcom z Sudanu Południowego oraz lokalnej społeczności.
W mieście Werder i w całym regionie Somali pomagamy społecznościom dotkniętym przez suszę. Nasze zespoły śledzą rozwój chorób, prowadzą działania prewencyjne i leczą chorych.
W regionie Afar, na północnym wschodzie, wspieramy szpital w mieścei Dubti. Prowadzimy tam placówkę leczenia ostrego niedożywienia oraz programy ambulatoryjnego leczenia niedożywienia. Dostarczamy też wodę pitną w obozach dla osób przesiedlonych.
W Regionie Narodów, Narodowości i Ludów Południa prowadzimy kliniki mobilne, odpowiadamy na epidemie i okazjonalnie niesiemy pomoc w sytuacji wypadków masowych.
W regionie Amhara, w obszarach dotkniętych konfliktami, dostarczamy zaopatrzenie medyczne, prowadzimy kliniki mobilne i podstawowe laboratorium. Leczymy też ukąszenia węży i chorobę kala-azar (zwaną również leiszmaniozą lub czarną febrą).
Etiopia w soczewce
-
W 2023 roku utrzymywaliśmy
1 320
pełnych etatów -
W 2023 roku przeznaczyliśmy na pomoc
41,4
mln euro -
Rozpoczęliśmy działania w
1984
roku
Co robimy w Etiopii?
Leczymy niedożywienie.
Zapewniamy podstawowa opieka medyczna dla uchodźców.
Odpowiadamy na epidemie chorób.

Środki finansowe przekazane przez polskie biuro lekarzy bez granic
W 2023 roku polskie biuro Lekarzy bez Granic wsparło działania organizacji w Etiopii kwotą 979 719,95 pln.
Nazwa projektu wspartego w Etiopii to: badania oraz działania natychmiastowe, Abdurafi. W ramach tego projektu Lekarze bez Granic zapewniają opiekę medyczną oraz prowadzą badania związane z leiszmaniozą – jedną z chorób zaniedbanych.
Dowiedz się więcej o środkach finansowych przekazanych na działania humanitarne przez polskie biuro Lekarzy bez Granic.