Biuro w Polsce

Lekarze bez Granic – międzynarodowa, niezależna medyczna organizacja humanitarna – są obecni w Polsce na stałe.

Polskie biuro Lekarzy bez Granic działa od marca 2022 roku. Biuro w Polsce skupia się na informowaniu o kryzysach humanitarnych, fundraisingu oraz docieraniu do potencjalnych pracowników humanitarnych, którzy będą mogli wesprzeć nasze działania humanitarne na świecie.

W ostatnich latach dziesiątki Polek i Polaków wyjechało do pracy przy projektach humanitarnych Lekarzy bez Granic za granicą. Polski zespół będzie zachęcał i wspierał przyszłych pracowników i pracowniczki w wyjazdach do pracy humanitarnej w terenie. 

Polski zespół skupi się także na informowaniu o kryzysach humanitarnych na świecie oraz na publicznym zabieraniu głosu w przypadkach nadużyć czy kryzysów, których Lekarze bez Granic są świadkami w trakcie pracy w terenie. Będzie zachęcał do aktywnego wspierania działań humanitarnych oraz dążył do zbudowania społeczności wokół Lekarzy bez Granic w Polsce.

Dyrektorka generalna Lekarzy bez Granic w Polsce

Na czele polskiego zespołu stoi dyrektorka generalna Lekarzy bez Granic w Polsce, Draginja Nadaždin.

Draginja Nadaždin od wielu lat staje w obronie praw człowieka. Pracowała na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w różnych organizacjach pozarządowych, w tym w Polskiej Akcji Humanitarnej oraz w Amnesty International Polska. Przed dołączeniem do Lekarzy bez Granic, w latach 2007-2021 Draginja Nadaždin kierowała polskim oddziałem Amnesty International. W swojej pracy dąży do ukazywania globalnej współzależności, jest oddana idei solidarności, niezależnie od tego, czy rozgrywające się kryzysy bądź naruszenia praw człowieka dzieją się blisko czy daleko od nas. 

Zdjęcie Draginja Nadazdin

„Pandemia pokazała jeszcze mocniej, jak ważne są solidarne działania w naszych lokalnych społecznościach. Tej samej solidarności i odpowiedzialności potrzebujemy także w myśleniu o tym, co dzieje się z dala od nas”. 

Draginja Nadaždin

Zdjęcie: Karol Grygoruk RATS agency

Statut Fundacji „Lekarze bez Granic”

W Polsce Lekarze bez Granic są zarejestrowani jako fundacja. Nasz statut można przeczytać tutaj. 

Kontakt

Biuro W POLSCE

Ze wszystkimi pytaniami zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@warsaw.msf.org

Z konkretnymi pytaniami można zwrócić się do członkiń naszego zespołu: 

OPIEKA NAD DARCZYŃCAMI INDYWIDUALNYMI
Magdalena Banasiewicz
+48 791 970 370
darczyncy@warsaw.msf.org


OPIEKA NAD DARCZYŃCAMI BIZNESOWYMI
Magdalena Florczak
+48 577 890 590
firmy@warsaw.msf.org


MEDIA 
Paulina Domagalska 
media@warsaw.msf.org


PRACUJ Z NAMI 

Jeśli chcesz pracować z Lekarzami bez Granic w terenie, zachęcamy do zapoznania się w pierwszej kolejności z informacjami przygotowanymi w zakładce Pracuj z nami. Jeśli interesuje cię praca w polskim biurze wejdź tutaj.

Fundacja „Lekarze bez Granic”

Dane kontaktowe

Bank Millennium 75 1160 2202 0000 0005 0711 3708 

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
IBAN: PL 75 1160 2202 0000 0005 0711 3708  
SWIFT: BIGBPLPW  
Dane rejestrowe
ul. Emilii Plater 28 lok.IX ALW, 00-688 Warszawa, Polska
KRS: 0000901812 
NIP: 7011036979

Uwaga: aktualnie nie jesteśmy w stanie przyjmować w naszym biurze gości, nasz adres służy wyłącznie celom administracyjnym.    

Cookie Settings