Noworodek, który urodził się przedwcześnie, znajduje się na oddziale żywienia terapeutycznego w szpitalu w Heracie. Afganistan, 2021
© Zdjęcie: Sandra Calligaro
Noworodek, który urodził się przedwcześnie, znajduje się na oddziale żywienia terapeutycznego w szpitalu w Heracie. Afganistan, 2021

Testament bez Granic

Działania Lekarzy bez Granic można wspierać na wiele sposobów. Jednym z nich jest uwzględnienie organizacji w darowiźnie testamentowej. W ten sposób można pozostawić po sobie spuściznę o nieocenionej wartości.  

Dla wielu osób ważne jest, aby na koniec życia pozostawić po sobie coś trwałego. Przekazując spuściznę Lekarzom bez Granic można w pozytywny sposób kształtować przyszłość, wspierając ratowanie zdrowia i życia ludzi w potrzebie. Dla naszych pacjentów na całym świecie darowizny testamentowe są nieocenione. Zapisy spadkowe pozwalają nam szybko i skutecznie udzielać pomocy medycznej w sytuacjach kryzysowych.

Finansowanie Lekarzy bez Granic 

Każdego roku z darowizn, w tym z darowizn testamentowych, które otrzymujemy, opłacamy miliony konsultacji medycznych, operacji, szczepień i innych form leczenia. Jako Lekarze bez Granic dostarczamy pomoc bezpośrednio – otwieramy i prowadzimy nasze placówki medyczne, szkolimy personel, reagujemy zarówno na szybko zmieniające się sytuacje kryzysowe, jak i na długofalowe kryzysy.  

 • udzieliliśmy

  9 904 200
  konsultacji medycznych

 • asystowaliśmy przy

  306 800 
  porodach, w tym przy cesarskich cięciach

 • przeprowadziliśmy

  1 008 500
  szczepień przeciw odrze

Jak uwzględnić nas w testamencie? 

Jeśli rozważasz sporządzenie testamentu, jesteś w dobrym miejscu. To wbrew pozorom prosta czynność. Możesz spisać testament odręcznie lub skorzystać z usług notariusza. Jeśli chcesz to zrobić samodzielnie, pamiętaj, że cały testament musi być spisany odręcznie, podpisany i opatrzony datą. 

W zapisie testamentowym możesz:

Przekazać Lekarzom bez Granic przedmiot, nieruchomość lub dowolną kwotę pieniędzy, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku

Uwzględnić Lekarzy bez Granic w testamencie razem z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek 

Ustanowić Lekarzy bez Granic swoim jedynym spadkobiercą 

Możesz także uwzględnić Lekarzy bez Granic w swojej polisie na życie i w ten sposób wesprzeć nasze działania. Wystarczy podać w polisie naszą pełną nazwę, adres oraz numery NIP i REGON:  

Fundacja „Lekarze bez Granic”

ul. Emilii Plater 28 lok.IX ALW, 00-688 Warszawa, Polska 
KRS: 0000901812  
NIP: 7011036979 
REGON: 140554431

Jeśli rozważasz dokonanie zapisu w swoim testamencie na rzecz Lekarzy bez Granic, więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie kampanii społecznej Napisz Testament. Zachęcamy też do kontaktu z nami – z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Z kolei, jeśli już sporządziłeś lub sporządziłaś testament, uwzględniając w nim Lekarzy bez Granic, będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o tym. Z chęcią poznamy Twoją historię i dowiemy się jakie są Twoje oczekiwania wobec wykorzystania przez nas przekazanego nam dziedzictwa.

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami:

Magda Florczak Lekarze bez Granic
Magdalena Florczak
+48 577 890 590
magdalena.florczak@warsaw.msf.org 
Cookie Settings