Noworodek został przyjęty na oddział żywienia terapeutycznego w szpitalu w Heracie. Afganistan, 2021
© Zdjęcie: Sandra Calligaro
Noworodek został przyjęty na oddział żywienia terapeutycznego w szpitalu w Heracie. Afganistan, 2021

Testament bez Granic

Działania Lekarzy bez Granic możesz wspierać na wiele sposobów. Jednym z nich jest uwzględnienie organizacji w testamencie. Dla naszych pacjentów na całym świecie darowizny w testamentach są bezcenne: zapisy umożliwiają nam skuteczne udzielanie pomocy medycznej w nagłych wypadkach, gdziekolwiek jest ona potrzebna. 

Dla wielu ludzi ważne jest, aby pod koniec życia pozostawić po sobie coś trwałego. Tę potrzebę można zrealizować, uwzględniając w testamencie Lekarzy bez Granic. Twoja ostatnia wola będzie nie tylko wsparciem finansowym, ale także obietnicą pomocy osobom w potrzebie. Przekazując swoją spuściznę Lekarzom bez Granic, pomagasz kształtować przyszłość w pozytywny sposób. Dzięki zapisom testamentowym możemy szybko i skutecznie udzielać pomocy medycznej w kryzysach. 

Finansowanie Lekarzy bez Granic 

Każdego roku z otrzymywanych darowizn, w tym z zapisów testamentowych, opłacamy miliony konsultacji medycznych, operacji, szczepień i innych form leczenia. Jako Lekarze bez Granic dostarczamy pomoc bezpośrednio – otwieramy i prowadzimy nasze placówki medyczne, szkolimy personel, reagujemy zarówno na szybko zmieniające się sytuacje kryzysowe, jak i na długofalowe kryzysy.  

Działamy w ponad 70 krajach na świecie. Nasze zespoły medyczne udzielają wsparcia w następstwie katastrof naturalnych, jak np. po trzęsieniu ziemi na Haiti. Działamy w strefach konfliktu, niosąc ratujące życie wsparcie ludziom w Demokratycznej Republice Konga, Syrii, Republice Środkowoafrykańskiej i w wielu innych miejscach dotkniętych niestabilnością i przemocą.  

2022 rok w liczbach

 • Udzieliliśmy

  16 272 300

  konsultacji medycznych

 • Asystowaliśmy przy

  295 300

  porodach, w tym przy cesarskich cięciach 

 • Leczyliśmy

  4 268 600

  przypadków malarii

Działamy na rzecz lepszego dostępu do lekarstw, reagujemy na epidemie, niesiemy wsparcie tam, gdzie ludzie są systemowo wykluczani z dostępu do niezbędnej opieki medycznej.  

Działamy niezależnie i kierujemy się własnym rozpoznaniem potrzeb w terenie. Kiedy dochodzi do kryzysu, zespoły Lekarzy bez Granic działają szybko i skutecznie. Jako organizacja nie przyjmujemy finansowania rządowego. Nasze działania są możliwe wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców.  

Pobierz informator testamentowy Lekarzy bez Granic

Name(wymagane)
Chce być w kontakcie poprzez:

Zgody mogą być w każdym czasie wycofane. Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja „Lekarze bez Granic”. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

Jak uwzględnić nas w testamencie? 

Jeśli rozważasz sporządzenie testamentu, jesteś w dobrym miejscu. To prosta czynność, która nie wymaga dużego wysiłku. Możesz spisać testament odręcznie lub skorzystać z usług notariusza. Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, pamiętaj, aby całość była napisana odręcznie przez Ciebie (nie na komputerze lub z pomocą innej osoby), podpisana i opatrzona datą.  

W zapisie testamentowym możesz:

Przekazać Lekarzom bez Granic nieruchomość lub dowolną kwotę pieniędzy, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku. 

Uwzględnić Lekarzy bez Granic w testamencie razem z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek.   

Ustanowić Lekarzy bez Granic swoim jedynym spadkobiercą.   

Możesz także uposażyć Lekarzy bez Granic w polisie na życie. Wystarczy podać w polisie naszą pełną nazwę, adres siedziby oraz numery NIP i REGON, które znajdziesz tutaj:  

Fundacja „Lekarze bez Granic”

ul. Sapieżyńska 10A, 00-215 Warszawa, Polska 
KRS: 0000901812  
NIP: 7011036979 
REGON: 140554431

Jeśli rozważasz dokonanie zapisu w swoim testamencie na rzecz Lekarzy bez Granic, więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie kampanii społecznej Napisz Testament. Zachęcamy też do kontaktu z nami – z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jeśli już sporządziłeś lub sporządziłaś testament, uwzględniając w nim Lekarzy bez Granic, będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o tym. Z chęcią poznamy Twoją historię i dowiemy się jakie są Twoje oczekiwania wobec wykorzystania przez nas przekazanego nam dziedzictwa.

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z nami:

OPIEKA NAD KLUCZOWYMI DARCZYŃCAMI
Joanna Sękiewicz
+48 533 468 552
testament@warsaw.msf.org