MUZYKA DLA GAZY – koncert charytatywny na rzecz działań Lekarzy bez Granic  

20 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 na dużej scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie odbędzie się koncert charytatywny „Muzyka dla Gazy”, podczas którego wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działania Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy i regionie. 

Sytuacja humanitarna w Strefie Gazy jest katastrofalna. Podobnie stan systemu ochrony zdrowia, który na skutek bombardowań i blokady Strefy uległ kompletnemu załamaniu. Mieszkańcy i mieszkanki Strefy Gazy potrzebują pomocy natychmiast i będą potrzebowali jej jeszcze przez długi czas, bez względu na to jak rozwinie się obecna sytuacja – mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Lekarzy bez Granic w Polsce.

– Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie zbiórki celowej, z której fundusze przeznaczone będą na pomoc osobom dotkniętym przez tę wojnę.  

20 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 na scenie Teatru Dramatycznego wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Paulina Przybysz, Gaba Kulka, Krzysztof Zalewski, Bovska, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Bela Komoszyńska, Arek Kłusowski, Rosalie. Koncert otworzy wybitna polska pianistka, ćwierćfinalistka XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 roku – Monika Quinn. Solistom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Bartosz Staszkiewicz (klawisze), Krzysztof Kawałko (gitara), Krzysztof Baranowski (bas) oraz José Manuel Albán Juárez (perkusja). Koncert poprowadzi Sylwia Chutnik.  

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działania Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy i w regionie.  Bilety na koncert można kupić w serwisie Going. Serdecznie zapraszamy! 

Za oprawę wizualną i organizację koncertu odpowiada agencja Mufu. Wszyscy artyści i osoby pracujące przy realizacji koncertu robią to bez wynagrodzenia. Niezbędne koszty związane z techniczną obsługą teatru zostały pokryte przez anonimowych prywatnych darczyńców, którzy od początku wspierali pomysł koncertu.  

– W ciągu niecałego tygodnia na nasz apel i prośbę o występ zareagowali bez wahania najwięksi artyści polskiej sceny muzycznej – opowiada Gaba Kunert, inicjatorka projektu. 

Chyba w ten sposób wszyscy próbujemy przekuć obezwładniającą bezsilność w coś dobrego. Pomagają wszyscy: managerowie artystów, producenci, scenografowie, akustycy, oświetleniowcy. W kilkanaście godzin powstał zespół, który będzie akompaniował solistom przez cały koncert.  

Koncert będzie transmitowany na stronach Wyborcza.pl i Gazeta.pl, które objęły wydarzenie patronatem.  

– Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania. W szczególności organizatorkom i organizatorom, artystom i artystkom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w produkcję koncertu “Muzyka dla Gazy”. Jesteśmy głęboko poruszeni ich wysiłkiem, bezinteresownością i entuzjazmem, z jakim włączają się w tę inicjatywę – mówi Draginja Nadaždin. 

Za ogromną pomoc przy organizacji koncertu organizatorzy dziękują w szczególności: Źle i Tanio (dźwięk i wsparcie techniczne), Mech (oświetlenie), Type Media (kamery, streaming), Kawai (fortepian), a także Asi Pieczykolan i Emilce Ziąbskiej.  

Osoby, które już dziś chcą wesprzeć działania Lekarzy bez Granic zapraszamy do wsparcia zbiórki na Pomagam.pl.


Więcej o sytuacji humanitarnej w Strefie Gazy oraz działaniach Lekarzy bez Granic

Personel Lekarzy bez Granic leczy młodego pacjenta w szpitalu Al Shifa w Strefie Gazy (19.10.2023).

Strefa Gazy

W jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie około 2,2 mln ludzi jest obecnie uwięzionych w Strefie Gazy, gdzie intensywne bombardowania i przemoc na masową skalę zmieniły chroniczny kryzys humanitarny w katastrofę. Skala tragedii w Izraelu i Palestynie jest przerażająca.
Więcej
© MSF