
Sudan
Od kwietnia 2023 dopasowaliśmy nasze działania humanitarne, aby odpowiedzieć na dramatyczne potrzeby ludzi, pogłębiające się z powodu trwającej wojny.
Lekarze bez Granic po raz pierwszy prowadzili działania w Sudanie w 1979 roku. Przed wybuchem wojny w kwietniu 2023 roku zespoły Lekarzy bez Granic pracowały w 10 stanach w kraju.
Kiedy wybuchła wojna, wiele działań organizacji zostało wstrzymanych lub zmienionych, aby zareagować na pilne potrzeby medyczne ludzi i sytuacje kryzysowe w całym kraju.
Obecnie skupiamy się na opiece położniczej i pediatrycznej, leczeniu niedożywienia, podstawowej opiece medycznej, chirurgii urazowej i wsparciu w następstwie przemocy seksualnej.
Sudan w soczewce
-
W 2023 roku utrzymywaliśmy
1 239
pełnych etatów -
W 2023 roku przeznaczyliśmy na pomoc
71,4
mln euro -
Rozpoczęliśmy działania w
1979
roku
Co robimy w Sudanie?
Zespoły Lekarzy bez Granic zapewniają wsparcie w zakresie chirurgii urazowej, leczenia oraz badań pod kątem niedożywienia.
Nasze zespoły zapewniają opiekę okołoporodową i pediatryczną. Dowiedz się więcej o śmiertelności matek w Sudanie.
Leczymy malarię, cholerę i odrę. Prowadzimy kliniki mobilne, przekazujemy leki i sprzęt medyczny placówkom ochrony zdrowia oraz szkolimy personel medyczny.

Środki finansowe przekazane przez polskie biuro lekarzy bez granic
W 2023 roku polskie biuro Lekarzy bez Granic wsparło działania organizacji w Sudanie kwotą 107 769,22 pln.
Nazwa projektu wspartego w Sudanie to: działania natychmiastowe. W ramach tego projektu Lekarze bez Granic prowadzą działania natychmiastowe, zapewniając między innymi chirurgię urazową, leczenie niedożywienia czy opiekę okołoporodową w odpowiedzi na wojnę, która wybuchła w Sudanie 15 kwietnia 2023 roku.
Dowiedz się więcej o środkach finansowych przekazanych na działania humanitarne przez polskie biuro Lekarzy bez Granic.
Działania w 2023 roku w Sudanie
-
Zapewniliśmy
697 600
konsultacji medycznych -
Przyjęliśmy
7 300
porodów -
Leczyliśmy stacjonarnie
5 240
niedożywionych dzieci