Ratujemy życie

Ratujemy życie z Twoją pomocą

Static overlay
Ratujemy życie z Twoją pomocą

Lekarze bez Granic niosą medyczną pomoc humanitarną na całym świecie przede wszystkim dzięki niewielkim wpłatom od osób prywatnych. Darowizny od osób takich jak Ty to leki, narzędzia chirurgiczne, opatrunki. To uratowane życia i przywrócone zdrowie. Prosimy o Twoją pomoc. 

Co zmienia Twoja darowizna? 

Większość naszych funduszy to niewielkie wpłaty od osób prywatnych. Taka forma finansowania daje nam niezależność od interesów politycznych, korporacyjnych czy zainteresowania mediów. Kiedy życie i zdrowie ludzi są zagrożone, działamy zamiast czekać na decydentów. Także tam, gdzie toczą się kryzysy zapomniane przez polityków i media. Dobro pacjentów to nasz priorytet. 

Zaufanie darczyńców to duża odpowiedzialność, dlatego wydajemy pieniądze rozważnie i efektywnie, a z wydatków rozliczamy się skrupulatnie i przejrzyście. Sprawdź nas – tutaj znajdziesz raporty finansowe.

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia? 

Życie i zdrowie są najcenniejsze. Twoje wsparcie daje nam niezależność w działaniu i pozwala na szybką pomoc dla najbardziej potrzebujących podczas wojen, katastrof naturalnych, epidemii. Kierujemy się etyką lekarską. Niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. 

Twoja darowizna to konkretna pomoc – narzędzia chirurgiczne, nosze, szczepionki, leki, saszetki z żywnością terapeutyczną, konsultacje psychologiczne. To przywrócone zdrowie i uratowane życie konkretnych osób. To niezliczone historie pacjentów i pacjentek, lekarzy i lekarek. Pomóż teraz. 

Pomóż teraz – Twoja darowizna ma moc!

Od ludzi dla ludzi

Poznaj historie naszych pacjentów i pacjentek, posłuchaj głosów lekarek i lekarzy. Zobacz, jak wsparcie osób prywatnych przekłada się na działania.  

Ile kosztuje pomoc? 

1100 zł

to np. 25-elementowy zestaw podstawowych narzędzi chirurgicznych
Zdjęcie: Nicole Tung

750 zł

Zespół Lekarzy bez Granic zajmuje się pacjentem na oddziale intensywnej terapii w pociągu medycznym przewożącym pacjentów ze szpitali ze wschodu na zachód kraju. Ukraina, 2022 
to np. nosze ratunkowe
Zdjęcie: Andrii Ovod

200 zł

Irak, 2022
np. resuscytator ratowniczy dla noworodków i małych dzieci  
Zdjęcie: Peter Bräunig

100 zł

Niedożywienie leczy się m.in. za pomocą gotowych posiłków terapeutycznych. Mleka terapeutyczne F-75 i F-100 mają postać proszku i są mieszane z wodą, aby uzyskać mleko. Dzieci, w zależności od stanu zdrowia, piją mleko albo otrzymują je przez sondę żołądkową.
np. 10 opakowań terapeutycznego mleka w proszku dla dzieci z niedożywieniem  
Zdjęcie: MSF/Oliver Barth

50 zł

to np. zestaw narzędzi do zakładania opatrunków
Zdjęcie: Virginie Nguyen Hoang

Poznaj historie pacjentek i pacjentów

Poznaj historie lekarzy i lekarek

Pomóż teraz – Twoja darowizna ma moc!

Static overlay